שם הכותב: המסלול האקדמי המכללה למינהל תאריך: 01 פברואר 2015

אירוע הסיום של סמינר עסקים קטנים לתואר שני

בתאריך 22/1/2015 התקיים אירוע הסיום בקורס סמינר עסקים קטנים בתואר שני (התמחות מימון), בהנחיית ד"ר רוני מנוס ומר אביב ברשף, בבית הספר למינהל עסקים.

בקורס זה שיתפו פעולה המח' למימון, מרכז היזמות של בית הספר ומט"י (מרכז טיפוח יזמות) של ראשון לציון והסביבה.

שני בעלי עסקים קטנים שעבדו עם הסטודנטים שלנו הציגו את המיזם שלהם ותיארו בפנינו את התהליך מיום היגוי המיזם ועד להקמתו בפועל: שימי גיל – בעלים ויזם של " יקב גיל " ו אייל דז'אן – בעלים ויזם של "ברלין " – בר סנדוויצ'ים.

שימי הגיע מעולם ההייטק, וזה התבלט באופן שבו הוא בחר לפתח את העסק שלו.  למט"י הוא הגיע לצורך ליווי והכוונה במטרה לקדם את העסק תוך דגש על שיפור איכות המוצר. ניתן היה לשמוע בדבריו כי הוא נהנה מאוד מעולם היינות. הוא הצליח לשלב את המשפחה ולהפוך את העניין לחוויה משפחתית.  שימי אימץ מודל עסקי לפיו השקיע את הכספים שהרוויח ממכירות קודמות וכך התפתח צעד אחר צעד והמשיך להשקיע בעסק.  היה ניתן לראות בפניו שמחה גדולה על כך שמספר היינות שהוא מוכר גודל משמעותית ושיש לו לקוחות נאמנים אשר מזמינים באופן קבוע את היינות שלו.

אייל דג'אן הקים יחד עם אחיו את בר הכריכים "ברלין". אייל הקים את העסק מאפס וללא הון התחלתי. למט"י הוא הגיע עם חלום ודחף עצום להצליח בסקטור תחרותי וקשה. התלהבותו  של אייל ניכרה בטעם הנפלא והייחודיות של הכריכים אותם הביא עמו – תשכחו מכריכים שאתם מכירים – לכריכים של אייל ואחיו, טעם גן עדן!

מוטי מורד, מנכ"ל ומקס זהבי, יועץ בכיר במט"י ראשון לציון ליוו  את שיתוף הפעולה מההתחלה והיו מעורבים בכל השלבים. למדנו מהם המון.

אנו מאחלים ליזמים המון הצלחה וסיפוק רב בעבודתם.

צילום: שלומי מזרחי

" " " " " " " " ""@ Shlomi Mizrahi  www.FACEBOOK.com/shlomim9  WWW.shlomiz.co.il"" " " ""@ Shlomi Mizrahi  www.FACEBOOK.com/shlomim9  WWW.shlomiz.co.il""