בלוגים מקצועיים נוספים של בית הספר למינהל עסקים:

 

bizinovate – אסטרטגיה ויזמות

mihlala_yazamut_En jpg

הבלוג הינו בבואה של קהילה עסק-דמית, כלומר עסקית ואקדמית, אשר רואה ביזמות ובאסטרטגיה את ליבת העשייה והעניין שלה. הבלוג נועד ליצור מקום וירטואלי לשיתוף בידע, ברעיונות, בניסיון עבודה והתנסות, ובמתן משוב לחברי הקהילה הוירטואלית הזו. הוא מהווה מעין במה אישית שבה יוכל כל אחד מחברי הקהילה שלנו לשתף ולהישתתף בתהליכים ובידע המתעדכנים בתחומי היזמות והאסטרטגיה.

ייחודיות של הבלוג שלנו הוא בחדשנותו. ראשית, הוא מבוסס על חיבור עסק-דמי בין הקהילות העסקית והאקדמית: כך יתרמו וייתרמו מנהלים, יועצים ומנהלים אסטרטגים, יזמים, חוקרים, מרצים וכמובן סטודנטים ובוגרים – מרב-השיח הפורה שבין המחקר, המסקנות האמפריות והסקרים ובין ההתנסויות בפעול, המגמות, סיפורי המעשה. שנית, חדשנותו של הבלוג היא בפריסתו הרחבה. הבלוג שלנו הינו דו-לשוני כדי לתת מקום לחברים רבים בקהילה היזמית והאסטרטגית לחבור אלינו ולהוות ציר מרכזי, הולך ומתרחב, שיעלה לקדמת הבמה את הנושאים העדכניים ביזמות ואסטרטגיה. ושלישית, כל פוסט נוגע בקהילות ובמעגלים 'עסק-דמיים' ויוצר נראות וחשיפה לכותביו, ולפיכך גם מאפשר הרחבת הנטוורקינג לכל אחד ואחת ממשתתפיו בישראל ומחוצה לה.

 

המרכז לאחריות תאגידית

לוגו סופי

בלוג זה משמש כמרכז ידע עדכני, נגיש ודינמי בתחום אחריות תאגידית. הבלוג הוקם על ידי המרכז לאחריות תאגידית בבית הספר למנהל עסקים. המרכז רואה עצמו מחויב לעורר מודעות לקשת הנושאים הכלולים במונח אחריות תאגידית . הפעילות בבלוג נעשית  תוך שמירה על שקיפות, הוגנות ושוויון, ‏במטרה ליצור קוד אתי חי וכֵּן, כזה שיובן וימומש על-ידי כולנו, אנו מזמינים אתכם להשתמש בבמה אותה אנו מציעים- בלוג המרכז לאחריות תאגידית, ולהיות שותפים בגיבוש הקוד. הבלוג מתחייב לסייע ולהעניק הדרכה וכלים מתאימים לכל אדם אשר מבקש להשמיע את דעותיו על נושאים מתוך עולם תוכן זה.‏

אנשים זה כל הסיפור – בלוג משאבי אנוש

MBAHR-hader

 רעיון: ‏אנשים זה כל הסיפור, ‏כך אנחנו חושבים. גם “שורות תחתונות” חשובות, אך בסופו של דבר ‏אנשים ‏הם אלו שמנהלים עסקים, מקבלים החלטות, קושרים קשרים, מניעים פעולות ומעשים ובעיקר יוצרים ומעצבים את המציאות בה אנחנו חיים.
‏מי אנחנו? ‏מרצים, בוגרים וסטודנטים הנמנים על שני המסלולים של ‏התכנית  לייעוץ וניהול משאבי אנוש: ‏מסלול ניהול משאבי אנוש ומסלול הדרכה ולמידה ארגונית, בשיתוף אנשי מקצוע הפועלים בארגונים.
‏מה בבלוג? ‏חשבנו להביא בבלוג זה חלק מהטעמים “החדשים” וגם “הישנים” של התחומים העוסקים בניהול ופיתוח עובדים בארגונים באמצעות חשיפת מחקרים ומאמרים מעניינים, ראיונות עם מנהלים ועוסקים בתחום, עבודות של סטודנטים בסוף התואר השני שלהם שנעשו במסגרת הלמידה ההתנסותית (פרקטיקום) ועוד. ננסה גם לבטא נקודות מבט שונות על הקשר בין ארגונים לעובדים ובין ארגונים לסביבה בה הם פועלים.

בין ניהול לפסיכולוגיה – בלוג התוכנית בפסיכולוגיה עסקית וניהולית

Visio-colman_blogs3.vsd

בסביבה העסקית ישנה כיום מודעות הולכת וגוברת להשפעתם של תהליכים פסיכולוגיים, מודעים ושאינם מודעים על ארגונים, צרכנים ותהליכים עסקיים. המנהל המודרני צריך להיות בעל כישורים פסיכולוגיים מאחר וכיום רוב ההחלטות הניהוליות הקריטיות אינן נוגעות בהכרח לתהליכי ייצור וטכנולוגיה כפי שהיה מקובל בעבר, אלא דווקא למשאב האנושי, לתהליכים הארגוניים, ליחסים בין קבוצות וארגונים בסביבה וכדומה.

הבלוג מעניק לגולשים נקודת מבט ייחודית על עולם העסקים והניהול ומהווה במה נרחבת למודעות ההולכת וגוברת בחברה הישראלית בנוגע לחשיבותם של היבטים פסיכולוגיים בחיינו כצרכנים, כעובדים, כבני זוג וכמנהלים.

בלוג המחלקה למימון

כותרת בלוג מימון

חזון הבלוג: עולם המימון מקיף אותנו מכל הכיוונים, כל הזמן אנחנו מקבלים החלטות כלכליות, מבצעים פעולות פיננסיות, נזקקים לשירותים פיננסיים, ו…חסרי ידע פיננסי. בלוג המחלקה למימון לוקח את עולם המימון שסובב אותנו, ומנסה להסביר אותו לכולם, בשפה ברורה ונגישה.

סיכומים – בלוג סיכומים והרצאות מצולמות

hub

בלוג "סיכומים" משמש כפלטפורמה  שתסייע לסטודנטים של בית הספר למינהל עסקים, לשתף בתכנים שונים:  סיכומי שיעורים, צפייה בקורסים מצולמים, הנגשה ואחזור מידע בקלות ובמהירות והכל מרוכז במקום אחד. כותבי הסיכומים הינם הבלוגרים שלנו, הסטודנטים בעצמם מנקודת ראותם. תרומתם חשובה לעין ערוך.

הקורסים המצולמים מועברים על ידי המרצים הטובים ביותר בבית הספר ומאפשרים לסטודנטים שנעדרו מסיבות שונות להשלים את החסר.