שם הכותב: תאריך: 15 מרץ 2015
שחר גבאי
התמחות בקבוצת החברות "אסתי לאודר"

שלום לכולם,

שמי שחר גבאי, סטודנט שנה שלישית למנע"ס בהתמחות שיווק בפרסום במסלול האקדמי המכללה למנהל. רציתי לספר לכם באופן אישי על ההתמחות שעשיתי בקבוצת החברות "אסתי לאודר" בתחילת שנת 2015. הקבוצה מפעילה שלל מותגים גדולים כגון אסתי לאודר, קליניק, דונה קארן, טומי הילפיגר, סמאש בוקס, דרפן, מאק ובובי בראון.

באחד מימיי הלימודים נשלח אליי מייל מהמרכז לניהול קריירה, עם הצעה למשרת Internship בקבוצת החברות "אסתי לאודר". הנושא היה שיווק וניהול מדיה חברתית. ההתמודדות עם עולם האיפור שזר לי היוו עבורי אתגר לא קטן ולבסוף החלטתי ללכת על זה. בנוסף, במשך שנתיים ניהלתי את עמוד הפייסבוק של אגודת הסטודנטים וחיפשתי דרכים לצבור ניסיון נוסף עוד במהלך התואר. ראיתי בזה הזדמנות לקדם את עצמי בתחום, וכמובן להוסיף שורה יפה לקורות החיים.

הגעתי לראיון, מקום אסתטי להפליא, במגדל יוקרתי ברמת החייל בתל אביב [נוף שונה בהחלט עבור ירושלמי כמוני]. ניגשה אליי מנהלת המותג "בובי בראון" והזמינה אותי להיכנס. בראיון סיפרתי קצת על עצמי והם סיפרו לי על החברה, נשמע לשנינו כמו דיל טוב.

במסגרת ההתמחות גיליתי שעולם השיווק הוא מרתק, דינאמי ומורכב מאוד! למדתי כיצד פועל השיווק ברשת עצמה, עבדתי אל מול חברות פרסום מהגדולות במשק, ניהלתי את עמוד הפייסבוק באופן שוטף, התנסתי בבניית תקציב ובהזמנות רכש, קיבלתי תכנים באנגלית ממשרדי החברה היושבים בלוס אנג'לס, תירגמתי אותם והכנתי כרזות לחנויות. באמת שלמדתי המון.

חוויה שזכורה לי במיוחד מההתמחות הייתה שביצענו השקה של סדרת מוצרים חדשה שהגיעה לארץ, ואני זה שהכנתי את כל הפרסומים והשלטים לחנויות וכתבתי את התכנים לפייסבוק. לראות את התוצר שלך מתהווה, מתממש באופן מוחשי ומצליח זו חוויה מופלאה.  

במרץ סיימתי את ההתמחות, 3 חודשים של חוויה בלתי רגילה. למדתי המון ואין לי ספק שאני יוצא מוכן יותר לעולם האמיתי. אסכם ואומר שלסטודנט מן המניין קשה בהחלט להיכנס לתוך חברה בסדר גודל כזה לאחר התואר, ואדרבא במהלך התואר. יש לא מעט סטודנטים שיוצרים קשרים בתוך מקום ההתמחות ואף ממשיכים לעבוד שם לאחר סיום ההתמחות. אני רוצה להודות למרכז לניהול קריירה שנותן הזדמנויות רבות לסטודנטים הן בהכנה לשוק העבודה והן במציאת העבודה. המרכז מציע מעל 50 התמחויות בשלל מקומות מדהימים ומובילים במשק, עוזר בכתיבת קורות החיים, מייעץ ומכוון. אני ממליץ לכל הסטודנטים לגשת למרכז, להיעזר בהם, להתנסות וכמובן- לא לפספס הזדמנויות.

שחר.

כיום שחר מייסד ובעלים של משרד הפרסום "אינסייט פתרונות שיווק".