שם הכותב: תאריך: 24 יולי 2014

חיפוש עבודה דיסקרטי – איך מחפשים עבודה מבלי שאף אחד ידע ?

חיפוש עבודה דיסקרטי – איך מחפשים עבודה מבלי שאף אחד ידע ?

יתכן שעוד לא חשבתם באמת על עבודה חדשה ויתכן שהמחשבה חלפה בראש שלכם, אבל אתם פוחדים לעשות את הצעד הראשון מחשש שהמעסיק הנוכחי יידע על כך ויפטר אתכם עוד לפני שתמצאו משרה אלטרנטיבית אטרקטיבית. כאן נכנס לתמונה חיפוש עבודה דיסקרטי, לחפש מתחת לרדאר ולמצוא משהו לפני שמישהו ידע. הבעיה היא שבעיד הדיגיטלי בו אנחנו חיים, לשמועות יש כוח רב יותר מתמיד ולכן, חשוב לדעת כיצד לחפש בלי "להיתפס" או לפחות לגשש ולבדוק את השטח כדי לבחון אם יש חלופה טובה לג'וב הנוכחי.

הכנו לכם מספר טיפים שיסייעו לכם בתהליך החיפוש בדרך היעילה ביותר:

נטרלו את הזיהוי שלכם
גבשו מסמך קורות חיים שלא יחשוף את זהות מקום העבודה שלכם בדרך ישירה, השמיטו את שם החברה מהמסמך והשתמשו בפרטים כלליים יותר דוגמת חברה מובילה בתחום פיתוח צ'יפים לאנטנות סלולר וכדומה. בעת שיחת הבירור עם המגייס או בראיון העבודה, לאחר שהובטחה לכם שהדיסקרטיות נשמרת, תוכלו לנקוב בשם החברה ללא חשש.

אל תחפשו עבודה בלא נודע
חשוב מאוד לנהל את תהליך חיפוש העבודה בצורה מושכלת ולא להמר או לירות חיצים לכל הכיוונים ולחכות שמשהו יפגע: שלחו קורות חיים רק לחברות שמפרסמות את שם החברה (כדי שלא בטעות תשלחו קורות חיים למקום העבודה הנוכחי שלכם) או לחילופין – פנו לחברת השמה שתדע לייצג אתכם כראוי ולשמור על הסודיות תוך כדי החיפוש.

לשלוח קורות חיים בלי להשאיר עכבות

מועמדים פוטנציאליים רבים עושים טעות של מתחילים כשהם מחפשים מודעות דרושים במחשב של העבודה ואף שולחים קובץ CV דרך המייל של המשרד. גם אם אתם משוכנעים שאף אחד לא מציץ מאחוריכם, אתם לא יכולים להיות בטוחים שאין תוכנות ריגול, מצלמה פנימית או שהבוס שלכם בטעות יבדוק את המייל שלכם (או לא בטעות) ולכן, שלחו תמיד קורות חיים דרך המייל הפרטי (גם אם תצטרכו לפתוח לצורך כך מייל חדש) ודרך המחשב הביתי / מחשב נייד בבעלותכם.

השתמשו במקורות שלכם
במקום להפגיז את הרשתות החברתיות פייסבוק או לינקדאין בכך שאתם מחפשים עבודה, חשוב שתיזמו פניה ישירה וממוקדת לאנשי קשר בחברות בהם הייתם מעוניינים לעבוד או לחברים שאתם יודעים שהם מקושרים בתחום ויוכלו להעביר הלאה, אך בצורה דיסקרטית, את קורות החיים שלכם. אם אתם רק בודקים את השטח: הגיעו לכנסים או ערבי נטוורקינג, מסרו שם כרטיסי ביקור רק כדי לאסוף הצעות מבלי להכריז בפה מלא שאתם מחפשים. הרי אם תקבלו הצעה ממש שווה, לא תסרבו!

חיפוש סמוי מתחיל בעבודת הכנה
אל תהיו ספונטניים בתהליך חיפוש עבודה דיסקרטי: שלחו קורות חיים כשלא רואים ומהמחשב הפרטי וממיל אישי אך גם ענו לשיחות רק כשאף אחד לא שומע על מה אתם מדברים (בשירותים, במעלית, רחוק מהמשרד, עדיף לפעמים לתאם עם המגייס שעה מאוחרת יותר מאשר להסתכן), הגיעו לראיונות עבודה רק אחרי או לפני שעות העבודה או קחו יום חופש מרוכז כדי להתראיין לכמה משרות ביום אחד כדי לא לעורר חשד.

שמירה על סודיות תסייע לכם למצוא עבודה מבלי שמישהו יעמוד בפניכם בדרך למשרה הנחשקת!

הכתבה באדיבות יניב בן ישי – מנהל השיווק בקבוצת נישה השמה

שייך לנושאים: חדשות, תואר שני, תעשייה