שם הכותב: תאריך: 12 מרץ 2014

יזמות חובקת עולם

יזמות חובקת עולם: סטודנטים  מהמסלול האקדמי המכללה למינהל נפגשו השבוע עם 20 סטודנטים מ-American University שבוושינגטון, ארצות הברית, ליום הרצאות ופעילויות משותפות על טהרת היזמות. היוזמה לפגישה היא של שני סטודנטים מהמכללה,  שחר נהרי, ראש מח׳ קשרי חוץ באגודת הסטודנטים ומאור כהן, מנהל המשלחות באגודה. השניים הם המייסדים של תכנית בשם IESC, תכנית לסטודנטים יזמים המשותפת למכללה למינהל ואגודת הסטודנטים, שמטרתה ליצור שיתופי פעולה יזמיים בין סטודנטים ישראלים לאמריקאים לרבות פתיחת ערוץ תקשורת של הפרייה הדדית ואת ביקור המשלחת מארה״ב בקמפוס המכללה למינהל ניתן לראות כתוצאה של תכנית זו.

במהלך ביקור הסטודנטים מ-American University במכללה, ולאחר סיור משותף שערכו בקמפוס, הציגו הסטודנטים הישראלים לאמריקאים פיתוחים שפיתחו במסגרת החממה היזמית הפועלת במסלול האקדמי המכללה למינהל.  פרופ' זאב נוימן, נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל בירך אותם על הגעתם, ד"ר דפנה קריב, העומדת בראש החממה היזמית הציגה את פעילות מרכז היזמות וד"ר קובי ענבר, המנהל האקדמי של תכנית ה MBA  בביו רפואה,  הציג את  תעשיית ההיי טק הביו-רפואית בישראל – מדינת ה"סטארט אפ ניישן".

הסטודנטים האמריקאים, הלומדים ב- Kogod School of Business, הגיעו לקמפוס המכללה למינהל למפגש מקדים עם קבוצת סטודנטים יזמים מתכנית IESC, אשר עתידים לסוע בפסח לארצות הברית לפעילות יזמית משותפת עימם. משלחת הסטודנטים צפויה לקיים ביקורים  ופעילות עם סטודנטים במיטב האוניברסיטאות בצפון אמריקה, תגיע גם לביקור ופעילות ב-American University. בכל אוניברסיטה ייפגשו הסטודנטים הישראלים עם הסטודנטים האמריקאיים, לפעילות יזמית משותפת, חילופי רעיונות, סיעור מוחות אשר תונחה ע"י מרצים ליזמות (ד"ר מישראל לצד ד"ר מארה"ב)– וכל זאת על מנת לטוות רשת יזמות סטודנטיאלית, בינלאומית, שתהווה כר לפיתוח רעיונות יזמיים חוצי גבולות מכל התחומים.

המשלחת עתידה להמריא בחודש אפריל הקרוב לארה"ב שם יסיירו הסטודנטים במוסדות אקדמיים נחשבים. כל זאת על מנת לטוות רשת יזמות סטודנטיאלית, בינלאומית, שתהווה כר לפיתוח רעיונות יזמיים חוצי גבולות מכל התחומים.

משלחת דפנה קריב