שם הכותב: תאריך: 12 מאי 2014

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, יוון ואפריקה, נפגש עם סטודנטים לתואר שני

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, יוון ואפריקה, נפגש עם סטודנטים לתואר שני 

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, אפריקה ויוון, חלק תובנות ניהוליות מחייו המקצועיים במסגרת מפגש עם סטודנטים לתואר שני במינהל עסקים, שהתקיים במשרדי  GOOGLE בתל אביב בשבוע שעבר הסטודנטים, שהתארחו במשרדים הססגוניים, למדו כי  הסניף הישראלי כולל 400 עובדים, וכי הוא הסניף גדול ביותר אחרי זה שבציריך.

הוא שיתף את הסטודנטים כי גוגל פועלת היום להקמת סניפים חדשים בניגריה ובקניה, וכי הוא תמיד מחפש מנכ"ל מקומי, בפתיחת סניפים חדשים במדינות אותן הוא מנהל. הוא הסביר כי "מישהו מקומי הוא בעל תשוקה למדינה שלו, ויהיה לו חשוב לתרום למדינה שלו בחזרה" .

הוא חלק עם הסטודנטים מיהם האנשים שמעסיקה גוגל בישראל, וזאת תחת שני ענפים מרכזיים –  אנשי טכנולוגיה שעוסקים בבניית המוצרים וכל האחרים שהם בעלי תשוקה לטכנולוגיה, אבל הם לא טכנולוגיים. הוא העיד על עצמו כי הוא לא כתב שורת קוד מימיו. הוא שיתף כי  עובדיה של גוגל בכל העולם, עוסקים ב- 20% מזמנם – בחדשנות, וכי חלק עצום מפריצות הדרך של גוגל מקורן בפרוייקטים שמקורם במסגרת הזמן הזו, דוגמת: גוגל סטריט-ויו, גוגל ניוז וג'ימייל. רעיון כזה, שנולד בישראל, הוא הדגים, היה לאפשר למלכ"רים ישראלים להרים קמפיינים בחינם, בשווי של 10,000 דולר בחודש וכיום 130 עמותות ומלכ"רים מפרסמות בגוגל בחינם במסגרת הזו.

כשנשאל ע"י הסטודנטים מי עומד כיום בראש חברות הטכנולוגיה  הגדולות בעולם, הוא השיב שבעוד שלפני 10 שנים היו אלו אנשי שיווק ומכירות, היום אלו הם אנשי מוצר- PRODUCT MANAGER, וכי היום הצלחה של חברה היא קודם כל –  הצלחה של המוצר. הוא הוסיף כי הוא חושב שתחום האינטרנט עוד לא התחיל אפילו לממש את הפוטנציאל הרב שלו…

 ברנד אמר את הדברים במסגרת מפגש עם סטודנטים לתואר שני במינהל עסקים מהמסלול האקדמי המכללה למינהל,המכונה "מועדון ארוחת הבוקר" – סדרת מפגשים באווירה בלתי פורמאלית, בהובלת המרצה ד"ר דליה רחמן-מור,  במסגרתם נפגשת קבוצה מצומצמת של סטודנטים מהמכללה עם בכירי המשק, אשר חולקים עימם מניסיונם המקצועי, ומקנים להם עצות להמשך ההתקדמות בקריירה. לצד העצות והטיפים מוצעת במפגשים הללו  ארוחת בוקר קלה – ומכאן שמם…. בעבר נפגשו הסטודנטים עם דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט, גדי לסין, מנכ"ל שטראוס,  אילן ישועה, מנכ"ל וואלה, משה חורב , מנכ"ל אורקל ועוד רבים.