שם הכותב: המסלול האקדמי המכללה למינהל תאריך: 11 דצמבר 2014

מועדון ארוחת הבוקר אירח את לוי יצחק, הבעלים של חברת השמאות הגדולה בישראל

לוי יצחק, הבעלים של חברת השמאות הגדולה בישראל, חלק תובנות ניהוליות מחייו המקצועיים במסגרת מפגש עם סטודנטים לתואר שני במינהל עסקים במסלול האקדמי המכללה למינהל.

 "יש לי 50 עובדים, אבל אם יש דבר שאני אוהב לעשות לבד זה שמאות של עתיקות, מבחינתי זה בשביל הנשמה. אני נהנה לנבור בהיסטוריה, למשל הביאו לי לאחרונה שעון של צוללן מצוללת איטלקית ממלחמת העולם השנייה. זה מיד לוקח אותי לסיפור מרתק על המלחמה ועל הציר שבין איטליה לגרמניה. לצד העבודה המסורתית, אנחנו דואגים לחדש כל הזמן. אחד הדברים שאנחנו מתכננים להתחיל בקרוב זה מחירון של שכירויות כי אנחנו מבינים את הצורך בזה מתוך מעקב מתמיד אחרי השינויים בשוק. מחירון השכירויות יכלול מחיר לכל דירה בכל שכונה בארץ. חשוב להבין שהמחירים נקבעים רק לפי עיצה וביקוש ולא לפי שום דבר אחר".

 יצחק לוי נתן לסטודנטים כמה כללי אצבע לניהול טוב:

"בדרך כלל עדיף שהיזם של העסק והמנהל יהיו שני אנשים שונים, אצלי בעסק אני גם היזם וגם המנהל, אבל זה עובד כי כשיש לי רעיון חדש אני מלווה אותו עד הסוף, כולל הפרטים הקטנים ביותר ואני לא עוזב עד ששזה לא נכנס לפעולה. ישנן כמה דרישות למנהל טוב: אצלי בעסק 42 שנה אף מומחה לא עזב ואני מאמין שזה בגלל שאני נותן להם כבוד".

"הדרישה הכי חשובה לניהול טוב היא יושרה – אם השם שלי ייפגע, אני לא יוכל להתאושש מזה. אנחנו קובעים בין 50-150 מיליון ₪ בחודש ולכן לא בעיה לשחד אותי גם במיליון שקל, אם מישהו רוצה… כלל נוסף זה התמדה ועבודה קשה. אם לא עובדים קשה זה לא הולך. אני הצלחתי לבנות מותג על ידי שתי הברקות: לקרא לעסק על שמי, והנה תראו את רמי לוי – כנראה שזה עובד,  ולהיות כל הזמן בתודעה הציבורית, אבל במידה".

לסיום אמר יצחק לוי:

"אני לא אצא לפנסיה בשום פנים ואופן, מה שעשיתי בגיל 30 אני עושה גם היום, אני עובד הרבה, ישן מעט בלילה אבל דואג גם להנות מהרבה תחביבים, למשל הכנת מנורות מפריטים מיוחדים כמו נעל של אישה, אקדח, שופר ועוד".

לוי יצחק אמר את הדברים במסגרת מפגש עם סטודנטים לתואר שני במינהל עסקים מהמסלול האקדמי המכללה למינהל, המכונה "מועדון ארוחת הבוקר" – סדרת מפגשים באווירה בלתי פורמאלית, בהובלת המרצה ד"ר דליה רחמן-מור, במסגרתם נפגשת קבוצה מצומצמת של סטודנטים מהמכללה עם בכירי המשק, אשר חולקים עימם מניסיונם המקצועי, ומקנים להם עצות להמשך ההתקדמות בקריירה. לצד העצות והטיפים מוצעת במפגשים הללו  ארוחת בוקר קלה – ומכאן שמם. בעבר נפגשו הסטודנטים עם מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, יוון ואפריקה, דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט, גדי לסין, מנכ"ל שטראוס,  אילן ישועה, מנכ"ל וואלה, משה חורב , מנכ"ל אורקל ועוד רבים.

שייך לנושאים: חדשות, כנסים ואירועים