שם הכותב: תאריך: 13 נובמבר 2013

משלחת מאוניברסיטת HEC שבקנדה התארחה במרכז היזמות של בית הספר

ביום שלישי האחרון, 12.11.2013, הגיע לבית הספר אורח מכובד: פרופסור גבריאל מאוניברסיטת HEC ממונטריאול אשר בקנדה.

פרופ' גבריאל, מכר וותיק של ד"ר דפנה קריב, שמע ממנה על מודל האינקובאטור של המחלקה ליזמות והחליט לבוא לראות במו עיניו את הפלא בפעולה.

המפגש החל במתחם הסטארטפ של עיריית ראשון לציון, אשר מקצה ליזמים צעירים בעלי תשוקה וברק בעיניים, מקום ליזום, להתייעץ עם המנטורים שבו ולקבל תמיכה בכל תהליך היזמות.

במהלך המפגש המסקרן, שמענו את הרצאתה של הגב' חלי בן נון , יזמת סדרתית, אשר החליטה לפני כמה שנים להפוך למנטורית ולחבוש את כובע הייעוץ. קיבלנו הסבר על תהליך קבלת היזמים, מה תנאי הקבלה, תהליכי העבודה והשירותים שמקבלים היזמים הצעירים.

כמו כן, שמענו את סיפורם של שני מיזמים שלוקחים חלק כעת בחממת ראשון לציון. דוד רחמים בוגר המחזור השני של חממת היזמות במכללה למנהל הציג את המיזם שלו ושל חבריו לצוות (טל גרינברג ואודי ליברמן),  היזמים סיפרו על המיזמים שלהם, באיזה שלב הם נמצאים והאתגרים העומדים בפניהם.

משם המשיך הסיור למכללה למנהל לבית הספר למנהל עסקים. שמענו הרצאה מרתקת על המוסד האקדמי בכלל ועל בית הספר למנהל עסקים בפרט מפיו של פרופ' דן אלנתן. דר' דפנה קריב הציגה את כלל הפעילות של המחלקה ליזמות, את החממה, המאיץ, המנטורים ובכלל חווית היזמות מנקודת מבטה.

Untitled-11

המפגש קיבל חיזוק בדמות 2 בוגרי המחזור הראשן והשני של החממה (פרי ז'נו ורוני אורנשטין) וסטודנטית של המחזור הנוכחי של האינקובאטור (ורד כהן) אשר סיפרו על חוויית היזמות מהצד שלהם, שיתפו ברעיונות ובחוויות שלהם ונתנו לפרופ' גבריאל את היכולת להתרשם מתהליך היזמות בעיניים של סטודנטים ויזמים צעירים בנוסף לנקודת המבט של סגל המחלקה.

חמי וינגרטין, יזם ומנטור במרכז היזמות של המכללה למנהל, שפך אור על מרכז היזמות מהזווית שלו כמנטור המלווה מיזמים במרכז היזמות. פרופ' גבריאל סיפר על עצמו, על הדרך שלו ועל האופן שבו הוא מנסה להעתיק את מודל האינקובאטור של המחלקה ליזמות לאוניברסיטה במונטריאול.

לסיכום, עבור כולנו היה זה מפגש פורה. למדנו המון ולימדנו המון, ואנו נשארים עם התקווה לשיתוף פעולה פורה בין הסטודנטים מישראל לסטודנטים מקנדה.

המפגש התקיים כחלק מהפעילות ושיתופי הפעולה הבינלאומיים הרחבים בין המחלקה לאסטרטגיה ויזמות, לארגונים ומוסדות רבים במטרה להעניק לסטודנטים ערך מוסף וחשיפה בינלאומית רחבה.

***הפוסט נכתב בשיתוף רוני אורנשטיין, בוגרת מאיץ היזמות, ורויטל אלטברגר מרכזת הוראה המחלקה לאסטרטגיה ויזמות, ומרכזת אקדמית של חממות היזמות.

שייך לנושאים: חדשות, יזמות, מרצים אורחים