שם הכותב: תאריך: 24 נובמבר 2013

סמינר סגל: ד"ר יגאל נוימן בנושא "המשבר הפיננסי הגלובלי מנקודת מבטו של מנהל תיקים"

ההרצאה השישית במסגרת סמינר הסגל לשנת הלימודים תשע"ד תתקיים ביום חמישי, 28.11.2013, ותעסוק במשבר הפיננסי הגדול שפקד את הכלכלה העולמית בשנת 2008. ההרצאה תועבר על ידי ד"ר יגאל נוימן בחדר HUB-2 בבניין מנהל עסקים בין השעות 14:00-15:30. תקציר ההרצאה לפניכם:

בסמינר יספר ד"ר נוימן על כחודש (ספטמבר ותחילת אוקטובר 2008) במהלך המשבר הפיננסי הגלובלי; מדובר בחדשי השיא במשבר, שבהן היתה סכנה מהותית להמשך קיומה של כלכלת השוק המודרנית כפי שאנו מכירים אותה בעולם המערבי. בתקופה קצרה זו היתה הצטברות אירועים חסרת תקדים, כדוגמת התערבות בוטה של ממשלת ארצות הברית ביוזמה הפרטית, פגיעה מהותית של גופים ממשלתיים בזכויות הפרט, הבעת חוסר אמון כולל של הציבור במערכת הבנקאות, והיעלמות מוחלטת של גופים פיננסיים ששרדו תקופות קשות ומשברים קודמים. תקופה זו היוותה אירוע מכונן עבור שוק ההון בתחילת המאה ה-21; אירועים אלה השפיעו על יוזמות חקיקה בארה״ב ובעולם (כולל בישראל) בשנים שחלפו, ויש לצפות שימשיכו להשפיע על התנהלות השוק בשנים הבאות.  

החומר מועבר על ידי ד״ר יגאל נוימן, מנהל תיקים ששימש (ועדיין משמש) כמנהל תיקים פעיל בשוק ההון האמריקאי בשנות המשבר, שהוא גם כלכלן בהשכלתו.  החומר לקוח מקורס בשם ״משברים פיננסיים במאה ה-21״ שד״ר נוימן העביר לאחרונה (לא בקולמן). חשוב להדגיש כי מדובר בתיאור של אירועים מהעת האחרונה מנקודת מבט אישית.  התיאור יהיה שונה בהכרח מתיאור אותם אירועים על ידי אישים בעלי נקודות מבט שונה.

שייך לנושאים: כנסים ואירועים, מימון