שם הכותב: תאריך: 10 מרץ 2013
רוני מנוס
ברכות לד"ר רוני מנוס על הוצאת ספרה החדש

אני שמח לברך את ד"ר רוני מנוס עם פרסום ספרה:
Microfinance in Developing Countries: Issues, Policies and Performance Evaluation

 כמו כן ברכות ליעקב ירון, עורך נוסף של הספר, חבר הסגל האקדמי במחלקה למימון בבית ספרנו, ולשותפם הקנדי של רוני ויעקב, פרופ' ז'אן פייר גוייה מאוניברסיטת קוויבק במונטריאול. שילוב הכוחות הבינלאומי והמקצועי בעריכה של ספר מהסוג הזה מרשים וחשוב בפני עצמו.

הספר כולל אסופה של מחקרים בנושאי מפתח בתחום ה"מיקרו-מימון", עולם תוכן שזוכה לחשיפה ופופולאריות הולכת וגדלה בשנים האחרונות ובמיוחד מאז זכייתו של מוחמד יונוס בפרס נובל לשלום על פועלו בבנק חברתי גראמין שהעניק הלוואות קטנות לקהלים שלא יכלו לזכות באשראי.

זהו כבוד גדול לבית ספרנו שספר חדש בתחום זה מתפרסם בשם חברי הסגל האקדמי שלנו. זהו גם מסר חשוב מבחינה ערכית, בתקופה כזו של מאבקים חברתיים לצמצום פערים וצדק חברתי, שראש המחלקה למימון של בית ספרנו חתומה על ספר מדעי המייצג שילוב של גישה עסקית ואחריות חברתית תאגידית. הסוגיות שהספר עוסק בהן קשורות למתח שבין היזמות העסקית והיזמות החברתית, שעולם המיקרו-מימון מנסה לגשר עליהם ולהסביר אותם.

החקלאי בבנגלדש מחפש לצורך שיפור עתידו פתרונות מיקרו-מימון לרכישת פרה או מטע פירות. הסטודנט הישראלי לעומתו זקוק לפתרונות המיקרו-מימון לרכישת תואר אקדמי, ולמרות השוני בין השניים, יתכן שרב הדומה על השונה. לפיכך הידע שמביא ספר כזה בתחום המיקרו-מימון רלוונטי לא רק לעולם המדע והמחקר אלא קשור לליבת הקיום והקיימות שלנו במכללה למנהל כמוסד לא מתוקצב שהוקם על עקרונות של יזמות חברתית-עסקית. כדי שנוכל להבטיח פיתוח בר קיימא של ארגוננו, מוטלת עלינו אחריות ליצור פתרונות מיקרו-מימון יצירתיים לסטודנט הנושא על כתפיו תשלום שכר לימוד, גם עבורו, וגם עבורנו, שכן, לפחות כיום, קיומנו תלוי במשאב זה והוא המקור היחידי להבטחת איתנותו הפיננסית ואיכותו האקדמית של בית ספרנו. מי יודע, אולי תיאור המקרה בספרה הבא של ד"ר רוני מנוס על מיקרו-מימון יהיה על בית ספרנו ומודל מימון חדש ופורץ דרך לשכר הלימוד בישראל.

אני מאחל לד"ר רוני מנוס וליעקב ירון הצלחה בפרסום הספר ובהמשך הפעילות המבורכת בתחום המחקר והתרומה החברתית-עסקית בעולם המדעי ובקהילה שלנו כאן בביה"ס למנהל עסקים.

בברכה,
פרופ' אורן קפלן
דיקאן ביה"ס למנהל עסקים

שייך לנושאים: חדשות, מחקרים, מקודמים