שם הכותב: תאריך: 26 דצמבר 2013

לידרס: סטודנט שלנו בראיון מרתק עם מנכ"ל אקסלנס

רז גולדווסר, סטודנט למינהל עסקים הלוקח חלק בפרוייקט The Leadres של המכללה למינהל בשיתוף כלכליסט, התלווה בחודשים האחרונים לבית ההשקעות "אקסלנס", וקינח עם ראיון משותף ויוצא דופן עם עוזי דנינו, המנכ"ל. בסיום הראיון, היו לסטודנט המוצלח מספר שאלות משלו למנכ"ל הבכיר:

מה השיקולים שצריכים להנחות בחור צעיר אם ללכת בתלם וללמוד לימודים גבוהים או לפנות מיד לפן העסקי? אתה, למשל, בגיל 23 פתחת סופרמרקט?

"יש לי ילדים בגיל הזה שמתלבטים בדיוק בשאלה הזו. לדעתי, ההחלטה הראשונית של בחור צעיר בן 20–30 צריכה להיות הליכה בתלם. האפשרות השנייה טומנת בחובה סיכונים — אם לא נולדת כ'בן של' עם כפית זהב בפה (כבר 'הרגו' את כולם, אבל נגיד), זו החלטה מאוד לא פשוטה ללכת לעסקים. לדעתי, היום תואר ראשון ושני הם כבר חובה. בעולם של לפני 30 שנה תואר לא היה חובה. היום לא הייתי מציע לבן שלי לא ללכת ללמוד".

 ואם בכל זאת מחליטים ללכת על עסקים, מה אתה ממליץ?

"השאלה היא אם אתה מאמין ביכולת שלך לקפוץ לבריכה שסביר להניח שתירטב בה כבר ביום הראשון. אין מאה ימי חסד: נפלת — נרטבת".

 סימנת לך את המטרות קדימה הרבה מראש או נעת עם זרם?

"החיים לא יזמנו לך הפתעות. אתה חייב ליזום, לחתור להזדמנות. אף אחד לא יביא לך שום דבר על מגש של כסף. קשה לעזוב את מתחם הנוחות, את הכורסה המרווחת. במעבר ממזרחי טפחות לאקסלנס הייתי בדיוק בנקודה הזו — היו לי תנאים מצוינים ומעמד, אבל ברגע שאתה מרגיש נחנק, אתה חייב לזוז. כשנוח לך, תתחיל להיות מודאג".

לראיון המלא באתר כלכליסט>>

 

שייך לנושאים: חדשות, מימון, תעשייה